Turniej motoryzacyjny ze śremską drogówką - Na motorowerach... - KPP Śrem

Na motorowerach...

Turniej motoryzacyjny ze śremską drogówką

dsc00606_tm_zsp_2013

Policjanci drogówki w gościnnych progach Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie przeprowadzili cztery konkurencje w ramach kolejnej już edycji etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Turniejowe zmagania zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem drużyny gospodarzy.

Już po raz siódmy śremska Policji wspólnie ze Starostwem Powiatowym zorganizowała etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który w skali kraju organizowany jest po raz siedemnasty.

Tym razem turniejowe zmagania odbyły się w gościnnych progach Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, gdzie policjanci drogówki przeprowadzili i oceniali cztery konkurencje. Wzięły w nich udział trzyosobowe drużyny reprezentujące: Zespół Szkół Rolniczych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz gospodarzy, czyli Zespół Szkół Politechnicznych.

Najpierw młodzież odpowiadała na 20 pytań testowych wielokrotnego wyboru ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, które przygotował st. asp. Piotr Nowacki Kierownik Referatu Ruchu Drogowego.

Następnie drużyny wykonywały wylosowane zadanie ratownicze podejmując czynności w symulowanej sytuacji. Ta konkurencja była też dobrą okazją do tego, aby uzupełnić wiedzę i umiejętności uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci drogówki, którzy posiadają tytuły ratowników - sierż. szt. Michał Kasprzak i st. sierż. Łukasz Marciniak - omawiali wykonane przez drużyny zadanie udzielając jednocześnie młodzieży cennych rad i wskazówek z zakresu ratownictwa.

Trzecią ocenianą konkurencją była jazda sprawnościowa samochodem. To zadanie było nowością podczas naszego turnieju. Niewątpliwie wzbogaciło ono turniejowe zmagania, a ponadto chcieliśmy też lepiej przygotować młodzież do Finału Wojewódzkiego Turnieju, gdzie jedną z ocenianych konkurencji będzie jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.  Czwarte i ostatnie zadanie dla drużyn to jazda sprawnościowa motorowerem, która jest już tradycją naszego turnieju. Zarówno jazda sprawnościowa samochodem, jak i motorowerem, to konkurencje, które ciekawie przeprowadzili funkcjonariusze drogówki: sierż. szt. Michał Kasprzak, mł. asp. Piotr Bilski, sierż. szt. Michał Płończak i st. sierż. Łukasz Marciniak.

Warto dodać, że dwa ostatnie zadania odbywały się przy pięknej pogodzie, na boisku szkolnym i zgromadziły wielu kibiców. Społeczność szkolna Zespołu Szkół Politechnicznych z dużym zainteresowaniem śledziła turniejowe zmagania wszystkich drużyn.

Ostatecznie I miejsce w turnieju, uzyskując 106 pkt., zajęła drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych i to ona będzie reprezentowała powiat śremski w finale wojewódzkim XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który w tym roku odbędzie się 17 maja na terenie Toru Kartingowego Automobilklubu Leszczyńskiego w Gostyniu.

Na zakończenie turniejowych zmagań nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz sponsorów, wszystkim drużynom wręczali: Daniel Cicharski Wicestarosta Śremski, Roman Szydłowski Przewodniczący Rady Powiatu i st. asp. Piotr Nowacki Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Gratulujemy uczniom biorącym udział w turniejowych zmaganiach :) Za drużynę Zespołu Szkół Politechnicznych 17 maja będziemy trzymali kciuki :)

Organizatorami i współorganizatorami tegorocznej, VII edycji etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego byli:

  • Komenda Powiatowa Policji w Śremie
  • Starostwo Powiatowe w Śremie
  • Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie
  • Firmy: GREEN BIKE Poland, Dar – Zof sp. z o.o,  TFP Grafika sp. z o.o, Śremski Ośrodek Kultury, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.

Poniżej zdjęcia wykonane podczas turnieju.

turniej_motoryzacyjny_2013_13

turniej_motoryzacyjny_2013_14

turniej_motoryzacyjny_2013_15

turniej_motoryzacyjny_2013_16

turniej_motoryzacyjny_2013_17

turniej_motoryzacyjny_2013_4

turniej_motoryzacyjny_2013_3

turniej_motoryzacyjny_2013_18

turniej_motoryzacyjny_2013_9

turniej_motoryzacyjny_2013_5

turniej_motoryzacyjny_2013_6

turniej_motoryzacyjny_2013_7

turniej_motoryzacyjny_2013_8

turniej_motoryzacyjny_2013_20

turniej_motoryzacyjny_2013_21

turniej_motoryzacyjny_2013_10

turniej_motoryzacyjny_2013_11

turniej_motoryzacyjny_2013_23

turniej_motoryzacyjny_2013_12

turniej_motoryzacyjny_2013_24

turniej_motoryzacyjny_2013_25

turniej_motoryzacyjny_2013

turniej_motoryzacyjny_2013_1

dsc00729_tm_zsp_18.04.2013r