Aby na drogach było bezpieczniej - Na motorowerach... - KPP Śrem

Na motorowerach...

Aby na drogach było bezpieczniej

dsc04243_turniej_201211Organizujemy kolejną - szóstą edycję etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Jak, co roku do organizacji tego przedsięwzięcia zaprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Śremie oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Turniej odbędzie się 20 kwietnia br. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie. Wówczas wyłonimy drużynę, która będzie reprezentowała powiat śremski w etapie wojewódzkim tego turnieju.

Jak, co roku policjanci przeprowadzą testy wiedzy dla młodzieży, które będą dotyczyły zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu i pierwszej pomocy przedmedycznej. Będziemy też czuwali nad drugim etapem turnieju, w którym uczniowie na motorowerze będą pokonywali specjalnie przygotowany odcinek z przeszkodami. Ten etap to od lat nasza własna inicjatywa, na którą pozwala nam regulamin. W ten sposób chcemy przygotować uczniów do etapu wojewódzkiego turnieju. Po raz drugi w ramach turnieju odbędzie się trzecia oceniana konkurencja, a mianowicie sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.

Główni organizatorzy tegorocznej edycji turnieju to: Komenda Powiatowa Policji w Śremie - Referat Ruchu Drogowego, Starostwo Powiatowe w Śremie - Referat Spraw Obywatelskich, Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie.