Godnie reprezentowali powiat śremski - Na motorowerach... - KPP Śrem

Na motorowerach...

Godnie reprezentowali powiat śremski

konferencja-marcin_012Dziś w sali konferencyjnej śremskiej Komendy odbyło się spotkanie podsumowujące Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Nadkom. Piotr Leciejewski Komendant Powiatowy Policji w Śremie oraz Tadeusz Waczyński Starosta Śremski podziękowali drużynie z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie za godne reprezentowanie powiatu śremskiego w tym turnieju.

Przybyłych do nas gości powitał Komendant Leciejewski, który podziękował uczniom z Grzybna, a także pogratulował im niecodziennego sukcesu. Następnie do podziękowań i gratulacji dołączył się  też Starosta Waczyński. Głos zabrał również Marcin Szydłowski nauczyciel z Grzybna, który przygotowywał uczniów i był z nimi w Poznaniu. Wrażeniami  z finału wojewódzkiego dzieliła się także kom. Ewa Kasińska rzecznik śremskiej Policji, która również towarzyszyła drużynie z Grzybna podczas etapu wojewódzkiego. Oczywiście bohaterowie spotkania także opowiadali o przygotowaniach do turnieju i o jego przebiegu.

A Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbył się  26 maja br. na torze samochodowym w Poznaniu.

 Powiat śremski podczas turnieju reprezentowała drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie,  bowiem  właśnie ci uczniowie 28 kwietnia br. zwyciężyli etap powiatowy tego turnieju zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Śremie i Starostwo Powiatowe w Śremie.

Ogółem w finale wojewódzkim wzięło udział 18 drużyn z całego województwa wielkopolskiego. Ostatecznie drużyna z Grzybna stanęła na podium zajmując II miejsce.  

Podczas finału wojewódzkiego drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach: testy wiedzy – z przepisów ruchu drogowego i z historii motoryzacji, jazda sprawnościowa motorowerem, pierwsza pomoc, OC i jazda sprawnościowa samochodem.

Warto dodać, że Karol Gościniak z Grzybna zajął I miejsce w konkurencji jazda sprawnościowa samochodem z tzw. "talerzem Stewarta", a  cała drużyna świetnie rozwiązała testy wiedzy: Karol Gościniak i Szymon Osiecki zajęli I miejsce w teście wiedzy z przepisów ruchu drogowego, a Krzysztof Szczepaniak zajął II miejsce. Szymon Osiecki zajął też I miejsce w teście z historii motoryzacji.

Gratulujemy !!!

konferencja-marcin_002

konferencja-marcin_0012

konferencja-marcin_010

  konferencja-marcin_014