„Bezpieczne ferie" 2020 - autobusy do kontroli - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

„Bezpieczne ferie" 2020 - autobusy do kontroli

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie potrzebę kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek można już zgłaszać szefom śremskiej drogówki - podkom. Piotrowi Nowackiemu i podkom. Łukaszowi Marciniakowi.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

W Wielkopolsce ferie rozpoczną się pod koniec stycznia, ale potrzebę kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek można już zgłaszać szefom śremskiej drogówki. Najlepiej dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 07.30-15.30, a zgłoszenia przyjmują: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Piotr Nowacki - tel. 61 28 15 261 i Kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego podkom. Łukasz Marciniak - tel. 61 28 15 262.

/ Ewa Kasińska / KGP /

Pliki do pobrania