Podsumowanie akcji ZNICZ 2019 - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Podsumowanie akcji ZNICZ 2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie podsumowali akcję „Znicz 2019”. Przez cztery dni na terenie powiatu śremskiego doszło jedynie do czterech kolizji drogowych, podczas których nikt nie odniósł obrażeń ciała. Z pewnością duża w tym zasługa policjantów drogówki, którzy cały czas byli na posterunku - ujawnili 81 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 69 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Od 31 października do 3 listopada, czyli przez cztery dni na terenie powiatu śremskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do czterech drobnych kolizji. Powodem trzech zdarzeń było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, a jedno zdarzenie to kolizja ze zwierzęciem.

Można by rzecz, że u nas kierowcy wykazali się czujnością i rozwagą. Jednak na bilans akcji „Znicz” bez wątpienia pracowali też policjanci drogówki, którzy każdego dnia byli na posterunku i ujawnili 81 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 69 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Niestety wielu kierowców wciąż pędzi i nie zważają na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi 3 listopada, w Małachowie i Wyrzece, zatrzymali dwa uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Podczas akcji „Znicz” funkcjonariusze zatrzymali też 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów.

Na szczęście, na naszym terenie, nie odnotowaliśmy w tym czasie kierowców pod wpływem alkoholu.

/ Ewa Kasińska / ŁM /