Podsumowanie działań „Prędkość” - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Podsumowanie działań „Prędkość”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie podsumowali wczorajsze działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mundurowi ujawnili 46 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym aż 38 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Ponadto w ciągu zaledwie kilku godzin namierzyli aż czterech piratów drogowych, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Ci nieodpowiedzialni kierowcy na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania.

Za nami wczorajsze działania kontrolno-prewencyjne, które przeprowadzone były na drogach całego kraju, o nazwie „Prędkość”. Mundurowi ze śremskiej drogówki ujawnili 46 wykroczeń, w tym aż 38 dotyczyło przekraczania przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również aż 4 uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h i 2 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdów i naruszenie wymagań ochrony środowiska.

Piraci drogowi zostali namierzeni w: Dolsku, Borgowie i Wyrzece. Najpierw, o godz. 08.14, w Dolsku prawo jazdy na trzy miesiące stracił 38-letni mieszkaniec Śremu. Mężczyzna kierując samochodem Renault Laguna pędził przez wieś z prędkością 107 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Następnie, około godz. 08.45, również w Dolsku mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania 21-latkowi z Krotoszyna. Ten młody kierowca w obszarze zabudowanym, kierując peugeotem, przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Pozostałe dwa uprawnienia do kierowania policjanci zatrzymali w Borgowie i Wyrzece. Tam namierzyli kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, przy ograniczeniu do 50 km/h, pędzili oni przez wioski drastycznie przekraczając dopuszczalną prędkość. 39-letni mieszkaniec Sosnowca, o godz. 09.55 w Borgowie, kierując Citroenem jechał 105 km/h, a 43-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, o godz. 12.58 w Wyrzece, prowadząc Fiata Doblo pędził 101 km/h. Nierozsądni kierowcy zostali też ukarani mandatami w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają o tym, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Tak więc działania będą powtarzane, bo chodzi o ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

/ Ewa Kasińska /