Policjanci wręczyli 200 odblasków - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Policjanci wręczyli 200 odblasków

Realizując program „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!” śremscy policjanci spotkali się z uczniami klas I szkół podstawowych z gmin: Książ Wlkp., Brodnica i Dolsk. Funkcjonariusze, wspólnie z pracownikami Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej, zorganizowali dla 7 – latków lekcje o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym. Dzieci uczyły się przechodzić przez jezdnię kiedy ruchem kieruje policjant i z radością witały sierż. Pyrka maskotkę wielkopolskiej Policji. W sumie mundurowi przekazali też uczniom 200 odblasków.

2 i 4 października br. policjanci i pracownicy Klubu Relax, w ramach realizacji policyjnego programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!”, zorganizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i przeprowadzili cztery profilaktyczne spotkania z pierwszakami z gmin: Książ Wlkp., Brodnica i Dolsk. Pierwsze odbyło się w Mchach, drugie na Rynku w Książu Wlkp., kolejne w Manieczkach i ostatnie na Rynku w Dolsku.

W specjalnie przygotowanych, plenerowych lekcjach, o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym, wzięło udział ogółem 200 dzieci. Wszystkie one otrzymały elementy odblaskowe i uczyły się przechodzić przez jezdnię kiedy ruchem kieruje policjant.

Każda plenerowa lekcja poprzedzona też była symulacją na przejściu dla pieszych. Chodziło o to, aby 7-latkom, które zaczynają samodzielnie uczestniczyć w ruchu drogowym, pokazać jak zagrożone jest zdrowie i życie pieszych, którzy nie stosują zasad bezpieczeństwa i wbiegają na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Gościem specjalnym spotkań był sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji, któremu towarzyszył Kangur z Jump Space – Parku Trampolin w Śremie.

/ tekst: Ewa Kasińska, foto: Elżbieta Kowalak /