Organizujemy policyjną akcję dla dzieci - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Organizujemy policyjną akcję dla dzieci

Komenda Powiatowa Policji w Śremie i Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej wspólnie z partnerami organizują kolejną edycję działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Wszystkim uczniom klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu śremskiego wręczymy elementy odblaskowe. Dzieci wiele dowiedzą się o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i będą uczyły się przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant. Gościem specjalnym wszystkich spotkań z pierwszakami będzie sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.

W czwartek, 3 października br., w Śremie przy przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej odbędzie się kolejna edycja policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci, strażnicy miejscy, samorządowcy i zaproszeni goście wręczą blisko 500 odblasków uczniom klas pierwszych ze szkół podstawowych gminy Śrem. 2 października odblaski wręczymy pierwszakom z gminy Książ Wlkp., a 4 października dzieciom z gmin Brodnica i Dolsk.

Uczniowie, którzy będą uczestniczyli w naszej, edukacyjnej inicjatywie wiele dowiedzą się o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i będą uczyli się przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant. Gościem specjalnym wszystkich spotkań będzie sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.

Działania, jak co roku, Komenda Powiatowa Policji w Śremie przygotowuje wspólnie z Klubem Relax Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Radą Programu Bezpieczne Miasto, Strażą Miejską, Urzędem Miejskim w Śremie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest organizowana przez śremską Policję od wielu, wielu lat. Ale pierwsze lekcje w plenerze o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym, dla pierwszaków z podstawówek, zorganizowaliśmy  w Śremie przy przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej dokładnie 12 lat temu, we wrześniu 2007 roku. Minęło 12 lat, a formuła organizacyjna tego przedsięwzięcia sprawdziła się i co najważniejsze cały czas jest aktualna. Wychodzimy naprzeciw obecnym zagrożeniom w ruchu drogowym i staramy się pomóc rodzicom i nauczycielom w tym, aby przygotować najmłodszych do samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego.

 / Tekst: Ewa Kasińska, foto: Wojciech Majchrzak Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej /