Piesi przekraczają jezdnię w miejscach niedozwolonych - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Piesi przekraczają jezdnię w miejscach niedozwolonych

Przez trzy dni działań kontrolno-prewencyjnych p. n. NURD – ZERO TOLERANCJI śremscy policjanci wylegitymowali 84 osoby, skontrolowali 58 pojazdów i ujawnili 25 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Większość z tych wykroczeń dotyczyła przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych. Apelujemy więc o przestrzeganie przepisów, bo w starciu z jakimkolwiek pojazdem mechanicznym szanse pieszego na przeżycie często są niewielkie.

W ubiegłym tygodniu, od 6 do 8 marca, policjanci śremskiej drogówki prowadzili kolejne działania pn. „NURD – ZERO TOLERANCJI”, podczas których zwracali szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Po raz kolejny okazało się, że największym ”grzechem” pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W czasie akcji policjanci ujawnili 25 wykroczeń popełnionych przez pieszych i zdecydowana większość z nich dotyczyła właśnie przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych. Apelujemy więc do pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W starciu z jakimkolwiek pojazdem mechanicznym ich szanse na przeżycie często są niewielkie.

Ponadto przez trzy dni śremscy funkcjonariusze wylegitymowali 84 osoby, skontrolowali 58 pojazdów, przeprowadzili 58 badań stanu trzeźwości i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

Przy tej okazji przypomnijmy, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Niestosowanie się do tego przepisu jest wykroczeniem, za które pieszy może być ukarany mandatem karnym.

/ Ewa Kasińska /