„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Rozpoczęła się trzecia edycja kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są m. in.: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik. 

Podczas trwania działań, w  dniach 24.11, 1.12, 8.12 oraz 15.12.2018 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Aplikacja Yanosik doprowadzi zainteresowanych akcją do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. 

W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących jak i pieszych.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że od 22 lat Komenda Powiatowa Policji w Śremie, wspólnie ze Stacją Kontroli Pojazdów, która mieści się w Śremie przy ul. Sikorskiego 45, organizuje akcję „Nie po oczach”. W ramach tej inicjatywy przez dwa dni odbywa się w Śremie bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł. W tym roku akcja odbyła się 6 i 7 października i wzięło w niej udział 169 kierowców z całego powiatu śremskiego.

/ KGP / EK /