(Nie)trzeźwy poranek - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

(Nie)trzeźwy poranek

Policjanci śremskiej drogówki przeprowadzili dziś dwugodzinne działania pn. „Trzeźwy poranek”. Tym razem mundurowi udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym, którym zatrzymali uprawnienia do kierowania. Sprawy tych nieodpowiedzialnych kierowców znajdą swój finał w sądzie.

22 października br., od godz. 06.00 do godz. 08.00, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”.

W związku z akcją funkcjonariusze, na skrzyżowaniu dróg prowadzących do Śremu, Zaniemyśla, Poznania i Gostynia, zorganizowali posterunek kontrolny i w sumie przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu blisko trzystu kierujących. Dwóch z nich było nietrzeźwych. 46-letni obywatel Ukrainy kierujący ciężarowym Iveco oraz 20-letni mieszkaniec Środy Wielkopolskiej, kierujący Oplem Astra, mieli blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili im dalszą jazdę, zatrzymali uprawnienia do kierowania i teraz sprawy tych nieodpowiedzialnych kierowców znajdą swój finał w sądzie.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek! Nawet niewielka ilość alkoholu może powodować zaburzenia i doprowadzić do upośledzenia zmysłów. Jeśli planujemy jazdę samochodem, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości, to można go sprawdzić w śremskiej Komendzie Policji. Wyruszając w podróż bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

/ Ewa Kasińska /