Policjanci przekazali odblaski dzieciom z gminy Książ Wlkp. - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Policjanci przekazali odblaski dzieciom z gminy Książ Wlkp.

Realizując program „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!” śremscy policjanci spotkali się z uczniami klas I szkół podstawowych z gminy Książ Wlkp. Funkcjonariusze, wspólnie z pracownikami Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej oraz przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, zorganizowali dla 7 – latków lekcje o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym. Dzieci otrzymały też odblaski, uczyły się przechodzić przez jezdnię kiedy ruchem kieruje policjant i z radością witały sierż. Pyrka maskotkę wielkopolskiej Policji.

19 września br. policjanci, pracownicy Klubu Relax oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, w ramach realizacji policyjnego programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!”, zorganizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i przeprowadzili dwa, profilaktyczne spotkania z pierwszakami z gminy Książ Wlkp. Pierwsze odbyło się w Mchach, a drugie na Rynku w Książu Wlkp.

W specjalnie przygotowanych, plenerowych lekcjach o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym, wzięło udział ponad 100 dzieci z 6 szkół. Wszystkie one otrzymały elementy odblaskowe, baloniki i uczyły się przechodzić przez jezdnię kiedy ruchem kieruje policjant. Każda plenerowa lekcja poprzedzona też była symulacją na przejściu dla pieszych. Chodziło o to, aby 7-latkom, które zaczynają samodzielnie uczestniczyć w ruchu drogowym, pokazać jak zagrożone jest zdrowie i życie pieszych, którzy nie stosują zasad bezpieczeństwa i wbiegają na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Gościem specjalnym spotkań był sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji, którego uczniowie z radością witali.

/ tekst: Ewa Kasińska, foto: Krzysztof Majchrzak /