Laureaci konkursu na projekt futurystycznego roweru otrzymali nagrody - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Laureaci konkursu na projekt futurystycznego roweru otrzymali nagrody

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak, Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto i jednocześnie Wiceburmistrz Śremu Bartosz Żeleźny oraz Wojciech Majchrzak z Klubu Relax uhonorowali laureatów konkursu na projekt futurystycznego roweru, który ogłoszony został dla uczniów klas III szkół podstawowych gminy Śrem w ramach akcji "Rowerem bezpiecznie”.

Przypomnijmy, że 27 marca br. w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, dla 540 dzieci z klas III szkół podstawowych gminy Śrem, odbyła się akcja „Rowerem bezpiecznie”.

W ramach przedsięwzięcia, wpisującego się w policyjny program „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”,  odbyły się cztery edukacyjne spotkania. Z trzecioklasistami rozmawiano o elementach obowiązkowego wyposażenia rowerów, przepisach dotyczących ruchu rowerów, o tym jak przygotować jednoślad do sezonu i zabezpieczyć go przed kradzieżą, a także o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieciom zaproponowano też udział w tematycznym konkursie plastycznym pt. „Projekt futurystycznego roweru”.

Laureatów konkursu na rower przyszłości wraz z opiekunami zaproszono na dzień 28 maja br., godz. 10.00, do Klubu Relax, aby podsumować inicjatywę i wręczyć nagrody oraz upominki ufundowane przez Radę Programu Bezpieczne Miasto.

W sumie nagrodzono 49 uczniów. Laureatów uhonorowali: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak, Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto i jednocześnie Wiceburmistrz Śremu Bartosz Żeleźny oraz Wojciech Majchrzak z Klubu Relax .

I miejsce w konkursie zajął Szymon Andrzejczak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie. II miejsce przyznano Antosi Rojewskiej z „szóstki”, a III Oldze Kominek z tej samej szkoły.

Jeżeli rower przyszłości zaprojektuje laureat naszego konkursu to będzie to jednoślad z dużą ilością elementów mających wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty w ruchu drogowym. Ponadto widać, że nasz mały artysta chroni środowisko i nieobce są mu tematy związane z gospodarką odpadami.

Nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJEMY!

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Katarzyna Baksalary „Tygodnik Śremski” /