10 dni „majówki” na drogach – podsumowanie - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

10 dni „majówki” na drogach – podsumowanie

Bardzo długi, majowy weekend za nami. Policjanci drogówki podsumowali 10 dni „majówki” na drogach i zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów oraz szeroko rozumiany rozsądek za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują.

Od 27 kwietnia do 6 maja br. Policja prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny majowy weekend 2018”, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci nadzorowali główne ciągi komunikacyjne, pracowali na miejscach zdarzeń drogowych, udzielali wskazówek i rad kierującym. Ponadto zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, poruszanie się z dozwoloną prędkością, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W sumie, od 27 kwietnia do 6 maja br., na terenie powiatu śremskiego doszło do 7 kolizji i 2 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. W tym czasie mundurowi z drogówki ujawnili też 260 wykroczeń, w tym aż 181 dotyczyło przekraczania przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również 1 prawo jazdy i 20 dowodów rejestracyjnych, w tym 15 za niewłaściwy stan techniczny pojazdów i 5 w związku z brakiem badań technicznych.

Natomiast w całej Wielkopolsce przez 10 dni doszło do 832 kolizji oraz 81 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 97 zostało rannych.

Bardzo długi, majowy weekend za nami, jednak policjanci zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują.

/ EK / ŁM / MŚ /