Aby dzieci były bezpieczne na drodze - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Aby dzieci były bezpieczne na drodze

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wzięli udział w XVI już edycji konkursu „Bezpiecznie na drodze”. Celem tego projektu, organizowanego w ramach policyjnego programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, jest edukacja najmłodszych mieszkańców gminy Śrem z zakresu bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym.

25 kwietnia br. w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu „Bezpiecznie na drodze”.

Po raz szesnasty przedsięwzięcie, organizowane z inicjatywy nauczycielek nauczania początkowego ze śremskiej „czwórki”, odbyło się z udziałem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Głównym celem tego projektu jest edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym. W inicjatywie wzięli udział uczniowie klas III ze szkół podstawowych gminy Śrem. Najpierw w poszczególnych szkołach odbyły się eliminacje szkolne, a następnie ich zwycięzcy, jako reprezentanci poszczególnych placówek, spotkali się podczas finału konkursu.

W ramach konkursowych zmagań uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali różne zadania dot. bezpieczeństwa, głównie pieszego i rowerzysty, w ruchu drogowym. Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły przygotowały też prace plastyczne dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Trud i wysiłek uczniów oceniało jury.

Ostatecznie I miejsce podczas XVI edycji konkursu „Bezpiecznie na drodze” zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Nochowie. 

Na zakończenie przedsięwzięcia nagrody wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań wręczali: mł. insp. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, Marian Goliński szef Straży Miejskiej, Barbara Jabłońska Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Urzędu Miejskiego w Śremie, Arleta Krysztofiak Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie oraz gość specjalny sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.   

Głównymi organizatorami XVI edycji konkursu „Bezpiecznie na drodze” byli:

- Szkoła Podstawowa nr 4 w Śremie,

- Komenda Powiatowa Policji w Śremie,

- Rada Programu Bezpieczne Miasto, która od lat przeznacza środki finansowe na nagrody dla uczestników konkursu,

- Straż  Miejska w Śremie,

- Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej, 

- Urząd Miejski w Śremie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Elżbieta Kowalak, Agnieszka Gruchalska /