Odpowiedzialne zachowanie kierowcy zapobiegło poważnemu wypadkowi - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Odpowiedzialne zachowanie kierowcy zapobiegło poważnemu wypadkowi

Wszystko wskazuje na to, że zastosowanie przez kierującego ciężarówką zasad ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności, zapobiegło poważnemu w skutkach wypadkowi. W Nochowie 6-letni chłopczyk, który poruszał się chodnikiem będąc pod opieką dziadka, nagle wtargnął na jezdnię bezpośrednio przed Iveco Eurocargo i doszło do potrącenia.

21 kwietnia br. dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Nochowie.

Z ustaleń policjantów drogówki, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 6-letni chłopczyk, który poruszał się chodnikiem będąc pod opieką dziadka nagle, kilka metrów przed przejściem dla pieszych, wtargnął na jezdnię bezpośrednio przed jadący samochód ciężarowy marki Iveco Eurocargo, którym kierował 40-letni obywatel Ukrainy, i doszło do potrącenia.

Na szczęście kierujący ciężarówką, widząc z daleka małego chłopca idącego chodnikiem, zaczął zwalniać będąc jeszcze w dużej odległości od 6-latka. Wszystko wskazuje na to, że zastosowanie przez obywatela Ukrainy zasad ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności, zapobiegło poważnemu w skutkach wypadkowi. Maluch, po kontakcie z ciężarówką, ma "tylko" stłuczone kolanko, a w pojeździe uszkodzony jest przedni zderzak w prawej jego części.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Prewencji.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Daniel Konieczny /