Bezpieczna droga

Ponadpowiatowe działania policjantów drogówki, którzy apelują o rozwagę i ostrożność

Policjanci drogówki ze Śremu, Środy Wlkp. i Gostynia wspólnie dbali o bezpieczeństwo i porządek na drogach powiatu śremskiego. Funkcjonariusze skontrolowali 48 pojazdów, nałożyli 29 mandatów karnych i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

18 kwietnia br., na terenie powiatu śremskiego, policjanci drogówki ze Śremu, Środy Wlkp. i Gostynia, prowadzili wspólne działania, których celem było ujawnianie kierujących zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W sumie mundurowi skontrolowali 48 pojazdów, w tym 22 samochody osobowe i 18 busów. Funkcjonariusze nałożyli 29 mandatów karnych, w tym 8 za przekraczanie przez kierujących dopuszczalnej prędkości i tyle samo za nieużywanie podczas jazdy pasów bezpieczeństwa.

W związku z nieprawidłowym stanem technicznym pojazdów mundurowi zatrzymali aż 9 dowodów rejestracyjnych.

To już kolejne takie, wspólne działania i policjanci drogówki zapowiadają, że cyklicznie będą one powtarzane.

Cały czas apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność w ruchu drogowym. Przypominamy też o tym, że większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

/ EK /