Prędkość - Zero Tolerancji - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Prędkość - Zero Tolerancji

22 i 23 marca br. odbędzie się kolejna edycja działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość – ZERO TOLERANCJI”. Policjanci będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego. Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

Na wielkopolskich drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których giną ludzie. Tak więc istnieje konieczność powtarzania wielokrotnie podejmowanych akcji ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z tym 22 i 23 marca br. odbędzie się kolejna edycja działań kontrolno-prewencyjnych pn.„Prędkość - ZERO TOLERANCJI”.

Pamiętać należy, iż nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych, mogą doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia. Policjanci będą rozliczać wszystkich z nieodpowiedzialnej jazdy, nakładając surowe kary za wykroczenia drogowe.

Policja apeluje, aby przestrzegać ograniczeń prędkości wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Poniżej prezentujemy filmiki dot. naruszeń w ruchu drogowym oraz informację dot. obowiązujących przepisów.

/ KWP P-ń / EK /

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania