O turystyce motocyklowej i bezpieczeństwie w ruchu drogowym - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

O turystyce motocyklowej i bezpieczeństwie w ruchu drogowym

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak z uczniami Zespołu Szkół Politechnicznych rozmawiał o turystyce motocyklowej i bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spotkanie zorganizował Szkolny Klub Motocyklowy, który działa w tej placówce.

6 marca br. w gościnnych progach Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie Zastępca szefa śremskiej Policji mł. insp. Konrad Bartłomiejczak spotkał się z młodzieżą, która uczęszcza do klas związanych z turystyką oraz pojazdami samochodowymi i motoryzacją.

Komendant Bartłomiejczak w ciekawy sposób opowiadał uczniom o swojej życiowej pasji jaką są motocykle oraz o zainteresowaniach związanych z turystyką motocyklową, którą uprawia. Jednocześnie nawiązywał też do spraw związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Podczas spotkania policjant, który od lat jest też członkiem Stowarzyszenia Etyliniarze-Motocykliści Ziemi Średzkiej, prezentował materiały filmowe i zdjęciowe ze swoich motocyklowych wypraw po Europie. Opowiadając o podróżach na jednośladzie zwracał uwagę na różne aspekty związane z bezpieczeństwem motocyklistów na drogach oraz na to, co składa się na owe bezpieczeństwo w szerokim tego słowa znaczeniu.

Na zakończenie Komendant odebrał symboliczne podziękowania z rąk Wisławy Frydryszak Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych.

To ciekawe spotkanie zorganizował Szkolny Klub Motocyklowy, który działa w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie. Trzeba też koniecznie dodać, że szkoła ta od lat współpracuje ze śremską Policją w zakresie związanym z profilaktyką ruchu drogowego. Wielokrotnie była gospodarzem etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Także w tym roku, 10 kwietnia, kolejną edycję tego przedsięwzięcia zorganizujemy właśnie w Zespole Szkół Politechnicznych.

/ Ewa Kasińska /