Uważajmy na przejazdach kolejowych - video - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Uważajmy na przejazdach kolejowych - video

Pociąg to masa kilkuset, czy kilku tysięcy ton. Na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę dojeżdżając do przejazdu kolejowego. Dlatego policjanci, postawili sobie za cel podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach.

Można by rzec, że jest to temat, który powiatu śremskiego nie dotyczy, ale przecież mówi się o reaktywacji linii kolejowej, a poza tym kierowcy z naszego powiatu przemieszczają się i na swojej drodze z pewnością mają przejazdy kolejowe.

Z policyjnych analiz wynika, że najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców samochodów. Tak samo zachowują się piesi i rowerzyści.

Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

5 marca br. w pobliżu wytypowanych przejazdów kolejowych w całym kraju należy spodziewać się policyjnych patroli, które będą zawracały uwagę na zachowania użytkowników dróg pokonujących te przejazdy. Wzmożone działania potrwają przez cały dzień.

/ PKP Polskie Linie Kolejowe / KWP P-ń / EK /

Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania