Ponadpowiatowe działania i apel o rozwagę - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Ponadpowiatowe działania i apel o rozwagę

Policjanci drogówki ze Śremu, Środy Wlkp. i Gostynia wspólnie dbali o bezpieczeństwo i porządek na drogach powiatu śremskiego. Funkcjonariusze skontrolowali 65 pojazdów, nałożyli 47 mandatów karnych, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy, które stracił pirat drogowy. Mundurowi udaremnili też dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o rozwagę na drodze-przed nami powroty z zimowego wypoczynku.

21 lutego br., na terenie powiatu śremskiego, policjanci drogówki ze Śremu, Środy Wlkp. i Gostynia, prowadzili wspólne działania, których celem było ujawnianie kierujących zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W sumie mundurowi skontrolowali 65 pojazdów i nałożyli 47 mandatów karnych, w tym 21 za przekraczanie przez kierujących dopuszczalnej prędkości.

W związku z nieprawidłowym stanem technicznym pojazdów funkcjonariusze zatrzymali aż 7 dowodów rejestracyjnych. Ponadto w Wyrzece ujawnili pirata drogowego, który pędził 101 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Okazał się nim kierujący Oplem Corsa, 39-letni mieszkaniec Olsztyna. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, które stracił na 3 miesiące oraz ukarali go mandatem w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi. Policjanci udaremnili też dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu Oplem Vectra, którego ujawnili w Radoszkowie Drugim. Okazało się, że mieszkaniec powiatu średzkiego miał ponad promil alkoholu w organizmie i orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci zapowiadają, że działania będą powtarzane. Tym bardziej, że dzień wcześniej, 20 lutego br., mundurowi z drogówki ujawnili dwóch, kolejnych piratów drogowych, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, pędzili w obszarze zabudowanym ponad 100 km/h. W Konarzycach funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania 23-letniemu mieszkańcowi powiatu śremskiego, który kierując Fiatem Ducato jechał z prędkością 105 km/h, a w Borgowie prawo jazdy, na 3 miesiące, stracił 29-letni śremianin, który kierując peugeotem pędził 108 km/h. Mężczyźni zostali też ukarani mandatami w wysokości 400 złotych i  na ich konta wpłynęło po 10 pkt. karnych.

Przed nami pracowity weekend.  W związku z powrotami z zimowego wypoczynku spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów. Dlatego też apelujemy o rozwagę i szczególną ostrożność w ruchu drogowym. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

/ Ewa Kasińska /