Policyjne działania z Powiatowym Inspektorem Weterynarii - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Policyjne działania z Powiatowym Inspektorem Weterynarii

15 lutego br. odbyły się kolejne działania policjantów śremskiej drogówki z Powiatowym Inspektorem Weterynarii. Kontrolowano samochody ciężarowe przewożące zwierzęta. Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego nałożył mandaty karne i zatrzymał dowody rejestracyjne w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów z trzodą chlewną.

15 lutego br., w godz. 09.30-12.00, na terenie gmin Dolsk i Śrem odbyła się kolejna odsłona działań policjantów śremskiej drogówki z Powiatowym Inspektorem Weterynarii. Niecodzienny patrol pod lupę wziął samochody ciężarowe przewożące zwierzęta.

Szczegółowo skontrolowano dwa pojazdy przewożące trzodę chlewną. Najpierw, w Dolsku funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy marki Daf, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Policjant zatrzymał mężczyźnie dowód rejestracyjny i ukarał go mandatem karnym z uwagi na zły stan ogumienia naczepy. Następnie, w Nochowie funkcjonariusz drogówki zatrzymał do kontroli samochód marki Man, którym kierował 46-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. W tym przypadku policjant również musiał zatrzymać kierującemu dowód rejestracyjny i nałożyć na niego mandat, bowiem układ hamulcowy naczepy był niesprawny.

Natomiast Powiatowy Inspektor Weterynarii, tym razem, nie ujawniła nieprawidłowości.

Wspólne działania będą powtarzane.

Patrz także: http://www.srem.policja.gov.pl/w24/ruch-drogowy/bezpieczna-droga/195455,Kontrolowali-samochody-ciezarowe-przewozace-zwierzeta.html

/ Ewa Kasińska /