Bezpieczna droga

Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnemu piratowi drogowemu

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnemu piratowi drogowemu, który w Wyrzece pędził z prędkością 106 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze ponawiają apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

14 lutego br., o godz. 11.10, mundurowi w Wyrzece zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Dacia Duster. Kierujący autem, 52-letni obywatel Niemiec, pędził przez wieś z prędkością 106 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz ukarali go także mandatem karnym w wysokości 400 złotych.

W przeciągu kilku ostatnich dni to czwarty, ujawniony przez śremskich policjantów kierowca, który nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

/ EK /