Policjanci wręczali odblaski w Manieczkach i Dolsku - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Policjanci wręczali odblaski w Manieczkach i Dolsku

Policjanci i pracownicy Klubu Relax, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, spotkali się z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych z gmin Brodnica i Dolsk. Podczas specjalnie zorganizowanych lekcji o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym blisko 100 dzieci otrzymało odblaski i uczyło się przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant.

28 września br., realizując policyjny program „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!”, funkcjonariusze śremskiej Policji wspólnie z pracownikami Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej spotkali się z pierwszakami uczęszczającymi do szkół podstawowych w gminach Brodnica i Dolsk.

W sumie, w dwóch plenerowych lekcjach, zorganizowanych w Manieczkach i na Rynku w Dolsku, uczestniczyło blisko 100 dzieci z 5 szkół. Wszystkie one otrzymały odblaski ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Policjanci rozmawiali też z uczniami o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem pieszego w ruchu drogowym. Dzieci uczyły się również przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant.

Wiele radości sprawił pierwszakom gość specjalny obu spotkań - sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.

W sumie podczas tegorocznej, trzydniowej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wspólnie z pracownikami Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej przeprowadzili profilaktyczne zajęcia dla blisko 700 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych powiatu śremskiego. Wszystkie dzieci uczestniczące w policyjnych działaniach otrzymały odblaski, które obiecały nosić.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Elżbieta Kowalak, Wojciech Majchrzak /