Aby dzieci były bezpieczne na drodze - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Aby dzieci były bezpieczne na drodze

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wzięli udział w XV już edycji konkursu „Bezpiecznie na drodze”. Celem tego projektu, organizowanego w ramach policyjnego programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, jest edukacja najmłodszych mieszkańców gminy Śrem z zakresu bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym.

W czwartek, 27 kwietnia br., w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu „Bezpiecznie na drodze”.

Po raz piętnasty przedsięwzięcie, organizowane z inicjatywy nauczycielek nauczania początkowego ze śremskiej „czwórki”, odbyło się z udziałem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Głównym celem tego projektu jest edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym. W inicjatywie wzięli udział uczniowie klas III ze wszystkich szkół podstawowych gminy Śrem. Najpierw w poszczególnych szkołach odbyły się eliminacje szkolne, a następnie ich zwycięzcy, jako reprezentanci poszczególnych placówek, spotkali się podczas finału konkursu.

W ramach konkursowych zmagań uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali różne zadania dot. bezpieczeństwa, głównie pieszego i rowerzysty, w ruchu drogowym. Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły przygotowały też prace plastyczne dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Trud i wysiłek uczniów oceniało jury.

Ostatecznie I miejsce podczas XV edycji konkursu „Bezpiecznie na drodze” zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 w Śremie. 

Na zakończenie przedsięwzięcia nagrody wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań wręczali: mł. insp. Sławomir Jądrzak Komendant Powiatowy Policji w Śremie, Marian Goliński szef Straży Miejskiej oraz gość specjalny sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.   

Głównymi organizatorami XV edycji konkursu „Bezpiecznie na drodze” byli:

- Szkoła Podstawowa nr 4 w Śremie,

- Komenda Powiatowa Policji w Śremie,

- Rada Programu Bezpieczne Miasto, która od lat przeznacza środki finansowe na nagrody dla uczestników konkursu,

- Straż  Miejska w Śremie,

- Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Takie inicjatywy, jak konkurs „Bezpiecznie na drodze” ogromnie nas cieszą. Powodów jest kilka. Przede wszystkim udało się nam zbudować swoistą koalicję partnerów, którzy od lat, wspólnie z nami, chcą edukować dzieci z zakresu bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym. Dla nich też jest to jeden z priorytetów. Co roku do udziału w tym projekcie zgłasza się komplet albo prawie komplet tych, którzy w ogóle mogą wziąć w nim udział. Oczywiście obok instytucji, które organizują konkurs, trzeba powiedzieć o tych, bez zaangażowania których tego projektu na pewno by nie było. Są to nauczycielki ze wszystkich szkół podstawowych gminy Śrem. To one przygotowują dzieci - głównych bohaterów i adresatów przedsięwzięcia. Przy okazji XV edycji konkursu „Bezpiecznie na drodze” wszystkim naszym partnerom działającym wspólnie z nami w obszarze profilaktyki ruchu drogowego DZIĘKUJEMY!

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Elżbieta Kowalak /