Bezpieczna droga

Zatrzymane prawo jazdy, 11 pkt. na koncie i wniosek do sądu dla pirata drogowego

_22.09.2014r1

Wczoraj, policjanci śremskiej drogówki w Wyrzece zatrzymali prawo jazdy 21 – letniemu piratowi drogowemu, który kierując samochodem marki DaimlerChrysler pędził przez wieś z prędkością 106 km/h. Ponadto mężczyzna spowodował dodatkowe zagrożenie wyprzedzając inne auto w miejscu, gdzie jest to zakazane. Na jego konto trafiło 11 pkt. karnych, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

21 września, około godz. 13.25, policjanci śremskiej drogówki w Wyrzece zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki DaimlerChrysler.

Kierujący tym autem 21 – letni mieszkaniec powiatu śremskiego pędził przez wieś z prędkością 106 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Ponadto młody mężczyzna, jadący wspólnie z siostrą, spowodował dodatkowe zagrożenie wyprzedzając inne auto w miejscu, gdzie jest to zakazane.

Policjanci zatrzymali piratowi drogowemu  prawo jazdy i nie mógł on już dalej kierować autem,  na jego konto trafiło też 11 pkt. karnych. Ponadto, za popełnione wykroczenia, 21 – latek odpowie przed sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o ukaranie.

Ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach, a jednocześnie przypominamy, że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych w całym kraju.