Bezpieczna droga

Policjanci drogówki i funkcjonariusze WITD kontrolowali czas pracy kierowców ciężarówek

_13.09.14_5

Policjanci śremskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadzili działania, podczas których szczegółowo kontrolowali przestrzeganie przez kierowców przepisów z zakresu czasu jazdy, czasu postoju, obowiązkowych przerw i okresów odpoczynku.

Specjalistycznie przeszkoleni policjanci śremskiej drogówki, którzy są uprawnieni do kontrolowania czasu pracy kierowców samochodów ciężarowych, na bieżąco prowadzą kontrole z tego zakresu.

W tym roku śremska drogówka, na terenie naszego powiatu, w ramach wzmożonych działań dodatkowo przeprowadzała takie kontrole także wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

A w miniony czwartek, 11 września, śremscy policjanci drogówki szczegółowo kontrolowali czas pracy kierowców wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Mundurowi przeprowadzali kontrole m. in. przy użyciu specjalistycznych przyrządów i oprogramowania, które jest na wyposażeniu radiowozu WITD .

W sumie, w oparciu o Ustawę o czasie pracy kierowców, mundurowi w Śremie skontrolowali 12 kierowców. Przy czym warto dodać, że jeżeli nie stwierdza się nieprawidłowości, to kontrola jednego kierowcy trwa około 45 minut.

Podczas tych działań uchybień dotyczących czasu pracy kierowców funkcjonariusze nie stwierdzili, ale przy okazji mundurowi kontrolowali też stan techniczny samochodów ciężarowych. I tu, w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami, funkcjonariusze nałożyli 4 mandaty karne i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Poniżej zdjęcia wykonane podczas działań.

czas_pracy_13.09.14_3

czas_pracy_13.09.14_4

czas_pracy_13.09.14_1

czas_pracy_13.09.14

czas_pracy_13.09.14_2

czas_pracy_13.09.14_5