Rowerem bezpiecznie po raz czwarty - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Rowerem bezpiecznie po raz czwarty

dsc_1004_rowerem_24.04.2012r Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym staramy się organizować i wspierać przedsięwzięcia, które pomogą najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego poruszać się po drodze. W minionym tygodniu włączyliśmy się w czwartą edycję akcji "Rowerem bezpiecznie", która odbyła się w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie.

Inicjatywa pn. "Rowerem bezpiecznie" to edukacyjne zajęcia dla uczniów klas III śremskich szkół podstawowych prowadzone przez kilka osób, przedstawicieli różnych podmiotów.

Dzieci, które wzięły udział w przedsięwzięciu, wiele dowiedziały się  o elementach obowiązkowego wyposażenia rowerów i przepisach dot. ruchu rowerów, o tym jak przygotować rower do sezonu i zabezpieczyć go przed kradzieżą, a także o pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedstawiono im trasy, szlaki i atrakcje turystyczne powiatu śremskiego, a na zakończenie zaproponowano udział w tematycznym konkursie plastycznym pt. „Projekt futurystycznego roweru”. Z ramienia śremskiej Policji z dziećmi rozmawiała nadkom. Ewa Kasińska rzecznik śremskiej Policji.

Swoistą atrakcją dla najmłodszych był pokaz w wykonaniu Marcina Bugajewskiego, który jest mistrzem Polski w skoku wzwyż na rowerze i wicemistrzem Polski w trialu rowerowym.

Trzeba też dodać, że akcja "Rowerem bezpiecznie" doskonale wpisuje się w tematykę naszych działań z zakresu profilaktyki ruchu drogowego, które kierujemy m. in. do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Poniżej zdjęcia z akcji. Fot. Elżbieta Kowalak,  Andrzej Lazar - Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie.  

dsc_0948_rowerem_24.04.2012

dsc_1004_24.04.2012