54 mandaty i 1 wniosek do sądu za przekroczenie dopuszczalnej prędkości - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

54 mandaty i 1 wniosek do sądu za przekroczenie dopuszczalnej prędkości

zero_tolerancji_2012W poniedziałek, 26 marca na terenie gminy Śrem i Książ Wlkp. policjanci „drogówki” prowadzili działania pk. PRÊDKOŚĆ. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości funkcjonariusze nałożyli aż 54 mandaty karne i skierują 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci Referatu Ruchu Drogowego prowadząc na terenie gminy Śrem i Książ Wlkp. działania pod kryptonimem PRÊDKOŚĆ ujawnili 55 wykroczeń dot. przekroczenia dopuszczalnej prędkości i nałożyli 54 mandaty karne oraz skierują 1 wniosek o ukaranie do sądu.

Niestety wśród kierujących byli i tacy, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość stwarzając tym samym duże zagrożenie w ruchu drogowym - jechali z prędkością ponad 100 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Najpierw w Górze / gm. Śrem / 27 – letni mieszkaniec Śremu kierując Peugeotem jechał z prędkością 103 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 pkt. karnych. Następnie w Konarzycach / gm. Książ Wlkp. / prędkość przekroczył 24 - letni śremianin, który kierując audi jechał z prędkością 117 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. W tym przypadku policjanci także nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 pkt. karnych. Oczywiście do grona tych kierowców zalicza się także motocyklista, o którym informacje na naszej stronie zamieściliśmy wczoraj w odrębnym artykule pt. "18 pkt. karnych, zatrzymane prawo jazdy i wniosek o ukaranie do sądu".

Nadmierna prędkość to niezmiennie od wielu już lat główna przyczyna wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego policjanci śremskiej "drogówki" cyklicznie prowadzą wzmożone działania prewencyjne i ścigają "piratów drogowych".