Działania edukacyjne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Działania edukacyjne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego

dscf6742_27.04.2010Nasze działania z zakresu profilaktyki ruchu drogowego kierujemy obecnie, szczególnie do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest to związane z zaistniałymi zdarzeniami. W tym roku, na terenie powiatu śremskiego odnotowaliśmy dwa wypadki ze skutkiem śmiertelnym - w obu przypadkach zginęły osoby piesze, czyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, do których zaliczamy także rowerzystów i motorowerzystów. Dlatego też wspieramy i współorganizujemy inicjatywy edukacyjne skierowane do wymienionych użytkowników dróg. Dziś włączyliśmy się w przedsięwzięcie pn. "Rowerem bezpiecznie", a w miniony czwartek współorganizowaliśmy międzyszkolny konkurs "Bezpiecznie na drodze". 

Wymienione przedsięwzięcia odbyły się w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej i skierowane były do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. 

Międzyszkolny konkurs "Bezpiecznie na drodze" odbył się już po raz ósmy. Wzięły w nim udział dzieci ze Śremu i gminy Śrem, które przygotowywały odpowiedzi na pytania i rozwiązywały różne zadania dot. bezpieczeństwa, głównie pieszego i rowerzysty, w ruchu drogowym. Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły przygotowały także prace plastyczne dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym /cztery z nich zostały wystawione w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie/. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą i inicjatywą podczas konkursu, którego poziom był bardzo wyrównany, ale ostatecznie I miejsce zajęły drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe w Dąbrowie i Bodzyniewie. Na zakończenie nagrody uczestnikom konkursowych zmagań wręczali: podinsp. Piotr Leciejewski Komendant Powiatowy Policji w Śremie, podinsp. Paweł Wawrzyniak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie oraz Janusz Przywara Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto. A w organizację tego przedsięwzięcia, jak co roku, zaangażowały się także nauczycielki nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie. 

Natomiast dzisiejsza inicjatywa pn. "Rowerem bezpiecznie" miała zupełnie inny charakter. Nie był to konkurs, ale edukacyjne zajęcia prowadzone przez kilka osób. Dzieci wiele dowiedziały się o patronie kierowców, o elementach obowiązkowego wyposażenia rowerów i przepisach dot. ruchu rowerów, o tym jak przygotować rower do sezonu i o pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedstawiono im także trasy, szlaki i atrakcje turystyczne powiatu śremskiego. Na zakończenie każdych zajęć uczniom ogłaszano konkurs na projekt futurystycznego roweru. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia są pracownicy Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej.

Poniżej zdjęcia z wymienionych inicjatyw wykonane przez pracowników Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej.

ruch_drogowy_27.04.2010001

ruch_drogowy_27.04.2010002

ruch_drogowy_27.04.2010003

ruch_drogowy_27.04.2010004

ruch_drogowy_27.04.2010005

ruch_drogowy_27.04.2010006

ruch_drogowy_27.04.2010007