Odwiedziło nas 250 kierowców!!! - Bezpieczna droga - KPP Śrem

Bezpieczna droga

Odwiedziło nas 250 kierowców!!!

pooczach_10.09_4250 kierowców wzięło udział w policyjnej akcji prewencyjnej NIE PO OCZACH, która odbyła się w Śremie już po raz czternasty.

 

 

W okresie jesienno- zimowym ilość zdarzeń drogowych rośnie. Niewątpliwie wpływ na to mają pogarszające się warunki pogodowe, a tym samym drogowe. Widoczność pojazdu na drodze w tym okresie jest istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o to, aby światła były nie tylko sprawne, ale i prawidłowo ustawione.

Mając to na uwadze śremska Policja od 13 lat /raz lub dwa razy w roku/ zaprasza kierowców na policyjną akcję prewencyjną   "N I E  P O  O C Z A CH"

W tym roku zaprosiliśmy kierowców na Stację Kontroli Pojazdów, mieszczącą się w Śremie przy ulicy Sikorskiego, w miniony weekend, 3 i 4 października . W ramach akcji odbyło się bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego oraz gaśnic .
W czasie trwania akcji dyżurowali policjanci Referatu Ruchu Drogowego ze śremskiej jednostki, którzy odpowiadali na nurtujące kierowców pytania z zakresu ruchu drogowego. W niedzielę, mimo niesprzyjającej aury, odbył się pokaz praktycznego użycia gaśnicy samochodowej.

Akcja, jak co roku, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w niej ogółem 250 kierowców!!!

Jak co roku też w nasze działania włączyło się wiele podmiotów pozapolicyjnych działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dodatkową atrakcją dla kierowców, którzy sprawdzili swoje pojazdy podczas akcji jest udział w konkursie z nagrodami "Nie po oczach". Losowanie nagród niebawem.

pooczach_10.09_5

pooczach_10.09_6

pooczach_10.09_2

pooczach_10.09

pooczach_10.09_3

pooczach_10.09_11

pooczach_10.09_1

pooczach_10.09_9

pooczach_10.09_7

pooczach_10.09_8