Ostrzegali przed narkotykami i dopalaczami - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

Ostrzegali przed narkotykami i dopalaczami

Kontynuując spotkania prowadzone w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, policyjny profilaktyk i przedstawicielka sanepidu spotkali się z dziećmi, które wypoczywają w ramach półkolonii organizowanych przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta i Klub Relax. Najmłodszym uświadamiano jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki.

29 lipca br. w śremskim Klubie Relax, w ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, odbyło się spotkanie, podczas którego policyjny profilaktyk i przedstawicielka sanepidu uświadamiali dzieciom jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki.

Dzieci dowiedziały się jakie mogą być skutki zażywania substancji psychoaktywnych. Przedstawiciele obu służb apelowali o to, aby reagować i stanowczo odmawiać, gdy ktoś proponuje narkotyki, nigdy bowiem nie wiemy, jak organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji. Zwrócili też uwagę na to, że jeżeli dzieci podejrzewają, że mają do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, to powinni natychmiast powiadomić rodziców, a na półkolonii opiekunów, którzy wezwą pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomią Policję.

Śremscy policjanci planują podczas wakacji kolejne spotkania w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, a także inne profilaktyczne przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu śremskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Informować ich o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych i nieprzemyślanych zachowań.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Wojciech Majchrzak /