Policjanci ostrzegali przed narkotykami i dopalaczami - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

Policjanci ostrzegali przed narkotykami i dopalaczami

Kontynuując spotkania prowadzone w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie spotkali się z młodzieżą ze szkoły w Nochowie. Mundurowi uświadamiali uczniom jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki i ostrzegali ich przed uzależnieniem od tych substancji.

31 maja br. w szkole w Nochowie, w ramach kampanii edukacyjno - profilaktycznej pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, odbyło się spotkanie, podczas którego śremscy policjanci uświadamiali młodzieży jak ogromnym zagrożeniem są narkotyki.

Całość rozpoczęła się prezentacją krótkiego, ale bardzo wymownego spotu filmowego nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego - „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Funkcjonariusze nawiązując do spotu mówili o tym jakie mogą być skutki zażywania substancji psychoaktywnych. Apelowali o to, aby reagować i stanowczo odmawiać, gdy ktoś proponuje narkotyki, nigdy bowiem nie wiemy, jak organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji. Zwrócili też uwagę na to, że jeżeli uczniowie podejrzewają, że mają do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków, to powinni natychmiast powiadomić rodziców, a w szkole nauczycieli, którzy wezwą pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomią Policję.

Ponieważ już dużymi krokami zbliżają się wakacje, mundurowi w rozmowie z uczniami nawiązali również do bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz sporo uwagi poświęcili problemowi cyberprzemocy.

Śremscy policjanci, jeszcze przed wakacjami, planują kolejne spotkania w ramach kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, a także inne profilaktyczne przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu śremskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Informować ich o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych i nieprzemyślanych zachowań.

/ Ewa Kasińska /

  • Trzech policjantów stoi obok siebie, jeden z nich mówi przez mikrofon
  • Hasło-Narkotyki i dopalacze zabijają
  • Kadr ze spotu filmowego
  • Kolejny kadr ze spotu filmowego
  • Kadr kończący spot filmowy
  • Policjant mówi do grupy około 150 uczniów
  • Policjantka mówi do grupy około 150 uczniów
  • Policjant prowadzi spotkanie z młodzieżą
  • Policjantka prowadzi spotkanie z młodzieżą