Dzielnicowi w „czwórce” i w „szóstce” - Programy prewencyjne - KPP Śrem

Programy prewencyjne

Dzielnicowi w „czwórce” i w „szóstce”

Śremscy dzielnicowi realizując zadania dotyczące profilaktyki społecznej i w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” odwiedzają także szkoły w swoich służbowych rejonach, aby porozmawiać z uczniami. Tym bardziej, że za kilka tygodni upragnione wakacje, czyli więcej wolnego czasu. Za tym idą szalone pomysły, które wręcz mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa młodzieży.

Asp. Tomasz Kolański i sierż. Daria Góra spotkali się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie, a sierż. szt. Robert Kaczmarek rozmawiał z uczniami starszych klas w śremskiej „czwórce”.

Funkcjonariusze uświadamiali młodym śremianom, jakie mogą być skutki niewłaściwego postępowania, nieprzemyślanych decyzji i pochopnych zachowań. Rozmawiano o przemocy rówieśniczej, środkach psychoaktywnych, zagrożeniach w sieci i odpowiedzialności prawnej nieletnich w myśl Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Policjanci, jeszcze przed wakacjami, planują kolejne spotkania, a także inne profilaktyczne przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu śremskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Informować ich o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych zachowań.

/ Ewa Kasińska /