Z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacji - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacji

Śremska Policja przygotowuje się do działań związanych z zabezpieczeniem sezonu letniego. Dlatego też policjanci odwiedzają szkoły, aby z dziećmi i młodzieżą rozmawiać o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje. Takie spotkania, w których brał udział również ratownik medyczny, odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie.

1 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie gościli dzielnicowy sierż. szt. Robert Kaczmarek, rzecznik śremskiej Policji nadkom. Ewa Kasińska oraz ratownik medyczny Jakub Kaźmierczak.

Policjanci wspólnie z ratownikiem przeprowadzili dwa spotkania. Najpierw rozmawiali z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym, a później z uczniami starszych klas.

Podczas spotkania z młodszymi dziećmi policjanci, realizując założenia ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, apelowali o ostrożność w wodzie i nad wodą. Szczegółowo tłumaczyli jakie zasady obowiązują kiedy wypoczywa się nad akwenem. Zwrócili też uwagę na to jak zachowywać się podczas wakacji na wsi, kiedy trwają prace polowe. Wiele mówili również o przepisach ruchu drogowego, głównie takich, które regulują ruch pieszych i rowerzystów. Wspólnie z ratownikiem medycznym tłumaczyli w jakim zakresie dziecko może udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i jak powinno to zrobić. Ten temat został poruszony również w trakcie rozmowy z uczniami starszych klas. Poza tym w trakcie drugiego spotkania policjanci skupili się na temacie dotyczącym bezpieczeństwa w sieci. Dużo mówili o ceberprzemocy, o tym jak sobie z nią radzić i gdzie szukać pomocy.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Bartosz Klimczuk „Tygodnik Śremski” /