Spotkania o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Spotkania o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku

Ferie powoli się kończą. Jak co roku prowadziliśmy w tym czasie spotkania z dziećmi i młodzieżą przebywającą na zorganizowanych formach wypoczynku. Także przed rozpoczęciem ferii spotykaliśmy się z uczniami, aby zwrócić ich uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać, kiedy będą spędzać czas wolny w różnych miejscach i okolicznościach.

I tak ferie dobiegają końca. To, co istotne z naszego, policyjnego, punktu widzenia, to fakt, że w tym czasie nie odnotowaliśmy zdarzeń, w których dzieci odniosłyby obrażenia.

Tuż przed samymi feriami, a także w ich trakcie spotykaliśmy się z uczniami, aby zwrócić ich uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać spędzając czas wolny w różnych miejscach i okolicznościach.

Polecaliśmy dzieciom korzystanie wyłącznie ze specjalnie przygotowanych i zorganizowanych lodowisk. Ostrzegaliśmy przed wchodzeniem na lód wszelkich zamarzniętych zbiorników wodnych: jezior, kanałów, stawów i innych. Mówiliśmy o tym jak pieszy powinien się zachowywać w ruchu drogowym oraz zwracaliśmy uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa w sieci. Poruszaliśmy temat przemocy rówieśniczej i mówiliśmy o kwestii odpowiedzialności za niezgodne z prawem zachowania.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w II półroczu i osiągania jak najlepszych wyników z poszczególnych przedmiotów!

/ EK /