100 kamizelek odblaskowych dla bezpieczeństwa seniorów - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

100 kamizelek odblaskowych dla bezpieczeństwa seniorów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie przekazali Klubowi Seniora „Młodzi Duchem” 100 kamizelek odblaskowych. Będą one wykorzystywane przez seniorów podczas wycieczek, spacerów i innych wspólnych wyjazdów. Chodzi o to, aby osoby starsze były widoczne i bezpieczniejsze w ruchu drogowym.

25 maja br. w Śremie, w auli przy Kościele na Jezioranach, policjanci po raz kolejny spotkali się z seniorami zrzeszonymi w Klubie Seniora „Młodzi Duchem”.

Głównym celem spotkania było zachęcenie seniorów do korzystania z odblasków nie tylko wtedy, gdy jest to konieczne w związku z uregulowaniami prawnymi. Chodziło o to, aby przekonać starszych mieszkańców Śremu do tego, by nosili kamizelki odblaskowe nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji Bezpieczny Senior oraz wpisało się w cykl, realizowanych od lat, działań śremskiej Policji, podczas których mundurowi popularyzują ideę bycia widocznym w ruchu drogowym.

Istotną częścią spotkania było przekazanie odblaskowych kamizelek dla Klubu Seniora właśnie po to, aby były one wykorzystywane przez seniorów podczas wycieczek, spacerów i innych wspólnych wyjazdów.

Na ręce Barbary Jedlińskiej szefowej Klubu „Młodzi Duchem” policjanci przekazali 100 takich kamizelek.

Spotkanie było także okazją do tego, aby po raz kolejny, ostrzec starszych mieszkańców gminy Śrem przed oszustami i innymi przestępcami.

/ Ewa Kasińska /