Policjanci na „Imieninach Helenek” promowali bezpieczeństwo - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Policjanci na „Imieninach Helenek” promowali bezpieczeństwo

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wzięli udział w przedsięwzięciu pt. „Imieniny Helenek”. W trakcie osiedlowej imprezy, która zgromadziła wielu młodszych i starszych mieszkańców Śremu, dzieci chętnie oglądały policyjny radiowóz oraz odpowiadały na pytania konkursowe dotyczące bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym. Nie zabrakło ochotników, którzy pokonywali slalom w ALKOgoglach. Mundurowi czuwali też nad tym, aby zasada fair play towarzyszyła młodym piłkarzom oraz odpowiadali na pytania mieszkańców.

Jak podają źródła nazwa śremskiego osiedla Helenki wywodzi się od imienia „Helena”. I ponieważ imieniny Heleny już za kilka dni, Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w niedzielę, 14 maja, zorganizował duży piknik osiedlowy pt. „Imieniny Helenek”, który jak zapowiadają organizatorzy wejdzie na stałe do harmonogramu przedsięwzięć organizowanych w Śremie.

Partnerem projektu była także Komenda Powiatowa Policji w Śremie. Wielu uczestników pikniku, zarówno tych młodszych, jak i starszych odwiedziło policyjny punkt konsultacyjny, gdzie dzieci chętnie oglądały policyjny radiowóz  oraz odpowiadały na pytania konkursowe dotyczące bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym. Natomiast dorośli zwracali się z pytaniami do dzielnicowych, którzy również informowali o aplikacji mobilnej Moja Komenda oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci eskortowali też przemarsz orkiestry i mażoretek, który odbył się w ramach pikniku. Ponadto mundurowi zorganizowali "prewencyjny slalom w ALKOgoglach", które symulują zaburzenia, jakich doznaje przeciętna osoba po spożyciu alkoholu. W ramach pikniku odbył się także turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyło około 100 młodych piłkarzy. W rozgrywkach wziął udział policjant z zespołu ds. nieletnich, który sędziował i dbał o to, aby zasada fair play towarzyszyła młodym sportowcom.

/ Ewa Kasińska /