Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą - Inicjatywy prewencyjne - KPP Śrem

Inicjatywy prewencyjne

Policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

_28.07.16r_2Jakie są zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą? Dlaczego policjanci radzą, aby korzystać ze strzeżonych i zorganizowanych kąpielisk? Co to są „dzikie kąpieliska”?  -  to tylko wybrane zagadnienia, które policjanci poruszali podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą na plaży w Dolsku.

Śremska Policja, jak co roku, prowadzi działania związane z Zabezpieczeniem Sezonu Letniego. W związku z tymi działaniami policjanci m. in. spotykają się z dziećmi, które spędzają czas na zorganizowanych formach wypoczynku.

W ubiegłym tygodniu, 20 lipca, mundurowi na plaży w Dolsku przeprowadzili kilka spotkań z dziećmi, które wypoczywają w ramach półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta Nadzieja oraz Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej.

Policjanci rozmawiali z uczestnikami półkolonii przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Oczywiście, jak to bywa przy okazji tego typu spotkań, dzieci zadawały też funkcjonariuszom pytania dotyczące specyfiki policyjnej służby i każdy uczestnik półkolonii chciał choć na chwilkę wsiąść do policyjnego radiowozu.

Fot. Wojciech Majchrzak Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej.

sezon_letni_28.07.16r

sezon_letni_28.07.16r_1

sezon_letni_28.07.16r_2

sezon_letni_28.07.16r_3