Dzielnicowi uczyli jak ratować - Dzielnicowy przyjacielem dzieci - KPP Śrem

Dzielnicowy przyjacielem dzieci

Dzielnicowi uczyli jak ratować

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie uczyli dzieci jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Maluchy dowiedziały się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, co zrobić kiedy ktoś zemdleje i do czego można wykorzystać przedmioty z apteczki takie jak bandaż, plaster czy koc termiczny.

25 października br. dzielnicowi odwiedzili dzieci z Przedszkola w Mszczyczynie. Tym razem policjanci zorganizowali dla maluchów spotkanie dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzielnicowy st. sierż. Mateusz Snela, który jest również ratownikiem w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, wyjaśnił najmłodszym mieszkańcom gminy Dolsk jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz jak się zachować kiedy ktoś zemdleje i w jakiej wówczas pozycji należy ułożyć taką osobę.

Policjant pokazał też dzieciom jak usztywnić rękę lub nogę za pomocą przedmiotów dostępnych w domu i przedszkolu, kiedy podejrzewamy, że doszło do złamania kończyny.

Dzielnicowy sięgnął też po przedszkolną apteczkę, aby powiedzieć maluchom do czego może służyć bandaż, plaster czy koc termiczny.

Dzieci chętnie włączały się do rozmowy z policjantem i były pozorantami, kiedy pokazywał on sposoby zabezpieczania ran i to w jaki sposób ułożyć osobę, która potrzebuje pomocy.

Ta część spotkania zakończona została symulacją, którą prowadził dzielnicowy asp. szt. Robert Obarski. Policjant odgrywał rolę oficera dyżurnego Policji, który przyjmuje zgłoszenia. Natomiast jedno z dzieci zadzwoniło do niego z informacją, że Pani w przedszkolu zemdlała. Funkcjonariusz przekazał dzwoniącemu maluchowi, co należy zrobić i następnie dzieci same ułożyły Panią we wskazanej pozycji.

Na zakończenie wizyty w przedszkolu dzielnicowi rozdali przedszkolakom kolorowanki i dzieci pięknie pokolorowały policyjne radiowozy.  

/ Ewa Kasińska /