Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - Dzielnicowy przyjacielem dzieci - KPP Śrem

Dzielnicowy przyjacielem dzieci

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Dzielnicowi starają się zwracać uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu śremskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Informują o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych zachowań.

Wakacje, to dla dzieci, tych młodszych i tych starszych, wspaniały czas wypoczynku i zabawy. Czas radości i beztroski może niestety być również czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu.

Dlatego kiedy zbliżają się wakacje, a także w ich trakcie, policjanci starają się, przy różnych okazjach, odwiedzać placówki oświatowe i miejsca zorganizowanego wypoczynku. Funkcjonariusze z dziećmi i młodzieżą rozmawiają o zagrożeniach, uświadamiają im, jakie mogą być skutki niewłaściwego postępowania, nieprzemyślanych decyzji i pochopnych zachowań.

Policjanci, często w nietuzinkowy sposób, starają się zwracać uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu śremskiego na różne aspekty bezpieczeństwa.

Tak było, kiedy dzielnicowi 21 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Brodnicy nie tylko rozmawiali z uczniami o bezpiecznych wakacjach, ale także  rozegrali z nimi mecz piłki nożnej. Poprzez swoje postępowanie, swoją postawę zwrócili uwagę na właściwe wzory zachowań. Przekazując zwycięski puchar Szkole mundurowi pokazali jak ważna w relacjach międzyludzkich jest solidarność, koleżeńskość, współpraca i umiejętność wspólnej zabawy. A uczestnicząc, 22 czerwca br., w wycieczce rowerowej przedszkolaków dzielnicowi zwrócili uwagę najmłodszych na kwestie związane z bezpieczeństwem dziecka w ruchu drogowym.

/ Ewa Kasińska /