Dzielnicowy przyjacielem dzieci

Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi o bezpiecznym, wakacyjnym wypoczynku

Przed wakacjami dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odwiedzają przedszkola i szkoły, aby z najmłodszymi mieszkańcami powiatu śremskiego porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku. Spotkania są także okazją do tego, aby dzieciom opowiedzieć o zawodzie policjanta i specyfice policyjnej służby.

Jedno z takich spotkań odbyło się 8 czerwca br. w Przedszkolu w Chwałkowie Kościelnym. Dzielnicowi najpierw przekazali maluchom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym, a następnie wspólnie z dziećmi wyszli na drogę, aby sprawdzić jak przedszkolaki radzą sobie przechodząc przez jezdnię.

Mundurowi rozmawiali z maluchami również o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach i w innych miejscach, w których mogą znaleźć się dzieci podczas wakacyjnych zabaw.

Policjanci podjęli także temat „osoby obcej”, aby wyjaśnić najmłodszym, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi. Utrwalali też z maluchami ważne numery alarmowe oraz opowiadali im o zawodzie policjanta i specyfice policyjnej służby.

Przedszkolaki zobaczyły również policyjny radiowóz i dowiedziały się jakie jest jego wyposażenie. Przy tej okazji funkcjonariusze rozmawiali z maluchami o tym, dlaczego dzieci powinny podróżować samochodem w foteliku i co to jest pojazd uprzywilejowany.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od swoich dzielnicowych pamiątkowe długopisy.

/ Ewa Kasińska /