Przedstawiciel IPA Region Śrem w Europarlamencie - IPA - Region Śrem - KPP Śrem

IPA - Region Śrem

Przedstawiciel IPA Region Śrem w Europarlamencie

irek-maePolicjanci skupieni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA mają nie tylko możliwość poznawania policyjnych służb w innych krajach, ale także zwiedzania miejsc charakterystycznych dla państw, które odwiedzają. Przy okazji biorą udział w imprezach okolicznościowych, które właśnie odbywają się w danym miejscu. Pod koniec stycznia br. st. asp. Ireneusz Wojtkowski /na co dzień Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Książu Wlkp./ z IPA Region Śrem był w Brukseli, a więc i w Europarlamencie, gdzie otwarto szczególną wystawę.

Był to już kolejny wyjazd policjanta z IPA Region Śrem do Europarlamentu. Tym razem jednak nie zwiedzanie tego miejsca było głównym punktem wycieczki, a otwarcie wystawy pt. "Kopiec pamięci i pojednania.Od piekła KL Auschwitz do Oświęcimia miasta pokoju". W uroczystości wzięli udział m. in. więźniowie, którzy przeżyli obóz koncentracyjny.

Kilkudniowy wyjazd z grupą dwudziestu osób z Wielkopolski to dla śremskiego funkcjonariusza niezapomniane doświadczenie. Rozmawiał z różnymi osobami ze świata polityki i mediów m. in. z prof. Jerzym Buzkiem. Ponieważ był jedynym umundurowanym policjantem, który brał udział w otwarciu wystawy i tego dnia zwiedzał Europarlament wielokrotnie był także proszony o pomoc w różnych sytuacjach. Co prawda nie miały one nic wspólnego z przestępstwem czy też z wykroczeniem, ale widocznie mundur budzi zaufanie i kojarzony jest powszechnie, także poza granicami kraju, ze szerokimi kompetencjami.

irek2 

irek1

irek