Debata "Bezpieczny Senior" - Debaty społeczne - KPP Śrem

Debaty społeczne

Debata "Bezpieczny Senior"

W dniu 3 czerwca 2014 roku w kinoteatrze "Słonko" odbyła się debata społeczna dotycząca szeroko pojętego bezpieczeństwa pt. "Bezpieczny Senior". Na pytania mieszkańców powiatu śremskiego odpowiadali m. in. Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł.insp. Zbigniew Rogala, oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie podinsp. Konrad Bartłomiejczak,a także Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.

Wczoraj, o godz. 17.00 sala kinoteatru "Słonko" w Śremie była wypełniona po brzegi. Na debatę społeczną zorganizowaną przez śremską Policję przybyło prawie 150 osób, w tym zaproszeni goście z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przybył podinsp. Piotr Mania zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji. Zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Zbigniewa Rogali przyjęli także przedstawiciele władz samorządowych,  na czele z Burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Romanem Szydłowskim.

Wśród zaproszonych gości byli też przedstawiciele różnych instytucji, które współpracują ze śremską Policją i w powiecie śremskim działają na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa :

  • Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Śremie reprezentował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Sławomir Drozd

  • Straż Miejską w Śremie reprezentował Komendant Straży Miejskiej Marian Goliński

  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie reprezentowała kierowniczka OPS pani Maria Świdurska

  • Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego reprezentowała pani dyrektor Maria Bychawska

  • Rejon Dystrybucji Gazu Kościan - Śrem reprezentował kierownik pan Damian Kaczmarek

  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Śremie reprezentowała pani Bernadeta Matuszkiewicz

  • na sali byli również pracownicy OPS Śrem , Szpitala w Śremie oraz innych instytucji.

Licznie do kino teatru przybyli seniorzy z naszego powiatu dla których przy współdziałaniu wymienionych instytucji oraz porozumieniu Urzędu Miasta w Śremie i Komendy Powiatowej Policji w Śremie była zorganizowane to spotkanie i poświęcona debata.

Po wystąpieniu Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł.insp. Zbigniewa Rogala, który przedstawił ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu śremskiego dotyczącego zdarzeń z udziałem seniorów, głos zabrał Burmistrz Śremu Adam Lewandowski.

Po wystąpieniu Pana Burmistra głos zabrali zaproszeni goście omawiając i przedstawiając przygotowane prezentacje związane z bezpieczeństwem seniorów. W trakcie spotkania wyemitowano przygotowane przez śremską policję przy wsparciu Urzędu miejskiego w Śremie dwa filmy prewencyjne, które zrealizowano przy dużym zaangażowaniu pracowników naszej lokalnej telewizji "Tv Relax" w Śremie a także "Wtk" w Poznaniu. Po wystąpieniu zaproszonych gości przyszedł czas na pytania od mieszkańców. Wiele z nich dotyczyło spraw związanych z infrastrukturą drogową i bezpieczeństwem w ruchu drogowym, ale były też pytania dotyczące kwestii bezpieczeństwa na wodach w powiecie śremskim, bezpieczeństwa i porządku w parkach placach zabaw oraz boiskach szkolnych.

Podczas debaty padło też wiele ciepłych słów uznania pod adresem śremskiej Policji a także jeden z mieszkańców mówił o tym, że sprawy dotyczące pojawiających się problemów z zakresu bezpieczeństwa są na bieżąco wyjaśniane i konsultowane ze śremską Policją.

Seniorzy otrzymali karty ICE oraz gwizdki wraz ze smyczą których zakup sfinansował Urząd Miejski w Śremie. Seniorzy otrzymali także słodki poczęstunek oraz zapewnienie o kontroli wskazanych miejsc zagrożonych celem poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

Autor: Krzysztof Tomaszewski

Poniżej zdjęcia z debaty. Fot. Elżbieta Kowalak  

dsc09381
 

 

 

dsc09357
 

 

 

dsc09421
 

 

 

dsc09361
 

 

 

 

dsc09365
 

 

 

dsc09395
 

 

 

dsc09362
 

 

 

dsc09333
 

 

 

dsc09397
 

 

 

dsc09356
 

 

 

dsc09359
 

 

 

dsc09440
 

 

dsc09382

dsc09384

dsc09433 

dsc09332

 

dsc09378
 

 

dsc09336

 

dsc09371
 

 

 

dsc09435
 
dsc09419
dsc09417

 

dsc09323 dsc09444dsc09345dsc09341dsc09322dsc09408

dsc09352

 

dsc09385