Interwencje, kolizje, piraci drogowi i … włamanie do jubilera - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Interwencje, kolizje, piraci drogowi i … włamanie do jubilera

Data publikacji 28.12.2020

Miniony, świąteczny czas był dla śremskich policjantów pracowity. Choć dominowały interwencje związane z konfliktami rodzinnymi, to doszło też do spektakularnego włamania do jubilera. Funkcjonariusze zatrzymali czterech piratów drogowych, kierowcę „na podwójnym gazie” i pracowali na miejscu sześciu zdarzeń drogowych.

W okresie od 24 do 27 grudnia br. śremscy policjanci podejmowali czynności w bardzo różnych sprawach. Jak zwykle, w tym okresie, dominowały interwencje w związku z konfliktami i nieporozumieniami rodzinnymi. Często w tle tych kłótni i niesnasek był alkohol.

W tym czasie policjanci drogówki namierzyli też aż czterech piratów drogowych, którym zatrzymali uprawnienia do kierowania. W samą Wigilię mundurowi ujawnili dwóch takich kierujących. Pędzili oni przez Borgowo mając na liczniku 121 i 119 km/h. Kolejnych dwóch, nierozsądnych kierowców funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego namierzyli 27 grudnia. Jeden z nich, mieszkaniec gminy Książ Wlkp., kierując suzuki jechał przez Chrząstowo z prędkością 105 km/h i jak się okazało miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Drugi, kierując audi, w Drzonku na pięćdziesiątce zasuwał 112 km/h.

Przez cztery dni, na terenie powiatu śremskiego, doszło do sześciu, niegroźnych, zdarzeń drogowych. Jedno z nich miało miejsce w Wigilię, w Śremie na skrzyżowaniu ul. Zielonej z Kilińskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy drogówki wynika, że kierujący VW Passatem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu suzuki i efekty widzimy na, załączonych do tego materiału, zdjęciach. Sprawca kolizji został ukarany mandantem karnym. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, zostały im zatrzymane dowody rejestracyjne.

W te święta doszło też w Śremie do spektakularnego włamania do jubilera. Wczoraj, 27 grudnia o godz. 10.57, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że mężczyzna, spacerujący po terenie pasażu handlowego, znalazł biżuterię. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów patrolówki, którzy w rejonie znalezienia biżuterii ujawnili wyważone drzwi wejściowe do psiego salonu. W tych okolicznościach sprawą zajęli się kryminalni. Z ustaleń policjantów wynika, że w nocy z 26 na 27 grudnia, sprawcy najpierw dostali się do psiego salonu. Tam weszli do jednego z pomieszczeń, wycięli otwory w ścianach i dostali się do sejfu w salonie jubilerskim. Ukradli różnego rodzaju biżuterię. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania włamywaczy.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Szymon Wojciechowski /