Aktualności

Przedświąteczna akcja dzielnicowego – wsparcie trafiło do kolejnych rodzin

Data publikacji 22.12.2020

Śremski dzielnicowy asp. Michał Nowacki kontynuując swoją wielką akcję przedświątecznej pomocy, wspólnie z firmami Leopol Meble Polska i Adam Oil, przekazał wsparcie dla kolejnych potrzebujących rodzin. Dziś, pomoc trafiła do Pani Żanety Stępa, która wychowuje czworo dzieci i jest w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Śmiało można powiedzieć, że w Śremie Mikołaj chodzi w policyjnym mundurze i jest nim dzielnicowy asp. Michał Nowacki. Cały czas trwa jego akcja przedświątecznej pomocy, którą zapoczątkował 20 listopada br. Przypomnijmy, że wówczas policjant obdarował śremską rodzinę potrzebującą wsparcia, której wręczył paczki przygotowane z żoną i dziećmi.

Po medialnych publikacjach związanych z wręczeniem paczek potrzebującym do dzielnicowego zaczęli się odzywać ludzie dobrej woli, a także Ci, którzy potrzebują wsparcia. Między innymi na profilu facebook Tygodnika Śremskiego o pomoc poprosił mieszkaniec Borgowa, który, jak się okazało, wraz z żoną wychowuje czwórkę dzieci. Z drugiej strony osoby chcące pomóc i współpracujące z dzielnicowym zaczęły mu dostarczać paczki, aby przekazywał je tym, którzy czekają na pomoc. I tak, 4 grudnia asp. Michał Nowacki przekazał odzież, buty, zabawki, słodycze, naczynia, a nawet laptopa właśnie sześcioosobowej rodzinie z Borgowa.

Już wówczas było wiadomo, że to nie koniec pomagania, bo do dzielnicowego odzywały się kolejne osoby chcące wspierać potrzebujących. Między innymi kontakt z Michałem Nowackim nawiązał szef Firmy Adam Oil oferujący pomoc rodzinom w trudnej sytuacji. W ten sposób 16 grudnia przekazano węgiel oraz odzież i obuwie śremiance, która samotnie wychowuje syna.

Kilka dni temu do asp. Michała Nowackiego zwróciła się też Pani Kinga Bazela reprezentująca firmę Leopol Meble Polska, która zaoferowała pomoc od wszystkich pracowników firmy. I tak, dziś (22 grudnia) wsparcie trafiło do Pani Żanety Stępa, która wychowuje czworo dzieci i jest w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Jak powiedziała Pani Kinga Bazela pracownicy firmy złożyli się na prezenty, wśród których jest sprzęt potrzebny do kuchni i łazienki oraz paczki dla dzieci. Firma Leopol Meble Polska w najbliższym czasie zajmie się też malowaniem mieszkania, które otrzymała Pani Żaneta.

Ludziom dobrej woli pięknie dziękujemy. Wszyscy, którzy pomagają są bohaterami!

/ Ewa Kasińska /