Śremska Policja włączyła się w akcję charytatywną dla dzieci - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Śremska Policja włączyła się w akcję charytatywną dla dzieci

Data publikacji 11.12.2020

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie włączyli się w akcję charytatywną pn. „Odkryj w sobie Św. Mikołaja” i przygotowali prezenty dla dzieci objętych wsparciem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które w listach napisały o czym marzą.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie, po raz ósmy, zorganizowało akcję charytatywną pn. „Odkryj w sobie Św. Mikołaja”. Celem akcji jest uszczęśliwienie dzieci objętych wsparciem PCPR-u poprzez podarowanie im prezentów, o których marzą.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, wzorem minionych lat, postanowił wesprzeć szczytną akcję PCPR-u i do śremskiej jednostki wpłynęły listy do Św. Mikołaja, w których Stasiu, Pawełek, Przemek, Mateuszek, Ksawery i Kajetan napisali lub narysowali to, o czym marzą. A w imieniu 18-miesięcznej Tośki napisali jej rodzice.

Dzięki ofiarności policjantów oraz pracowników cywilnych udało się spełnić marzenia aż siedmiorga dzieci.  Za zebrane pieniądze kupiono piękne prezenty, które w minioną środę, 9 grudnia policjanci dostarczyli do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Jak zapowiadają organizatorzy, prezenty zostaną przekazane przez pracowników PCPR-u bezpośrednio do domu każdego dziecka.

Wszystkim dzieciom życzymy pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Aby każdy maluch dostał od Gwiazdora to, co go ucieszy i wywoła szczery uśmiech na jego twarzy. Mimo tego, że prezenty w te Święta nie są najważniejsze, to każde dziecko odbiera Święta Bożego Narodzenia także przez pryzmat upominków, które otrzyma. Dlatego bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do szczytnej akcji PCPR-u.

/ Ewa Kasińska /