Kompletnie nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Kompletnie nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany

Data publikacji 12.10.2020

Policjanci śremskiej drogówki zatrzymali 40-letniego śremianina, który kierował VW Caddy mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie i uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się też, iż kompletnie nieodpowiedzialny mężczyzna jest poszukiwany, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie w Poznaniu i czeka go kolejna sprawa w sądzie.

9 października br., o godz. 18.58, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie, w starej części miasta, pijany kierowca wjechał w bramę.

Sprawą zajęli się policjanci drogówki. Z ich ustaleń wynika, że 40-letni śremianin kierował VW Caddy mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie i uderzył w ogrodzenie posesji. Ponadto okazało się, że pijany kierujący jest też osobą poszukiwaną, bowiem nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo niealimentacji.

Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie nieodpowiedzialnemu 40-latkowi prawo jazdy i trafił ona do policyjnego aresztu. Następnie został przewieziony do Aresztu Śledczego w Poznaniu, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Poza tym czeka go kolejna sprawa w sądzie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

/ Ewa Kasińska /