Handlował amfetaminą – teraz za to odpowie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Handlował amfetaminą – teraz za to odpowie

Data publikacji 11.05.2020

Kryminalni ze Śremu namierzyli i zatrzymali 28-letniego dilera, który handlował amfetaminą. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że mężczyzna sprzedawał narkotyki już w 2015 roku. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 gramów MDMA. Podejrzany usłyszał w sumie blisko 250 zarzutów dotyczących sprzedaży amfetaminy, a to jeszcze nie koniec tej sprawy. Funkcjonariusze ustalili kolejne osoby, które kupowały od niego nielegalny towar.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie namierzyli 28-letniego mieszkańca gminy Brodnica handlującego amfetaminą. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w miejscu zamieszkania posiada znaczne ilości nielegalnego towaru i sprzedaje go mieszkańcom gminy Brodnica.

W związku z takimi podejrzeniami kryminalni udali się do mieszkania 28-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli dokładnie 113 gramów MDMA. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do śremskiej Komendy.

Policjanci pracujący nad sprawą zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że podejrzany już w 2015 roku sprzedawał amfetaminę różnym osobom. Do transakcji dochodziło na terenie wiosek w gminie Brodnica.

Jak na razie narkotykowy diler usłyszał 249 zarzutów dotyczących sprzedaży amfetaminy i jeden zarzut dotyczący posiadania narkotyków. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Policjanci zabezpieczyli też na poczet przewidywanych kar jego samochód osobowy marki Opel Vectra.

Śledztwo jest w toku. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili kolejne osoby, które kupowały od 28-latka nielegalny towar.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za sprzedaż narkotyków przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

/ Ewa Kasińska /