Kierujący nietrzeźwy i z zakazem prowadzenia pojazdów - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Kierujący nietrzeźwy i z zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 02.05.2020

Alkohol w organizmie kierowcy, alkohol w skrzynce obok kierowcy, alkohol w drzwiach pojazdu od strony kierowcy. Poza tym ten sam kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów, bo już kiedyś kierował będąc na podwójnym gazie. A pozytywna w tej historii jest postawa osoby zgłaszającej, która widząc jak pojazd zatrzymuje się, a następnie kierujący samochodem po prostu zasypia, zawiadamia śremską Policję.

A wszystko to działo się u progu majowego weekendu, 30 kwietnia br., na drodze relacji Nowieczek – Masłowo. Dyżurny śremskiej Policji, który odebrał zgłoszenie o godz. 18.37, natychmiast skierował na miejsce policjantów drogówki.

Mundurowi zbliżając się do wskazanego miejsca zauważyli włączającego się do ruchu kierującego Fordem Transitem. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec gminy Śrem. Nieodpowiedzialny mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie i orzeczony przez sąd w 2015 roku zakaz prowadzenia pojazdów.

Sprawa ta znajdzie swój finał w sądzie.

Trwa majowy weekend. Jeszcze raz bardzo prosimy kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. To może skończyć się tragicznie, a wszyscy teraz pragniemy jak najwięcej spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

/ Ewa Kasińska /